Informace o kolektivu mladých hasičů

25.12.2012 3389x

Cílem kroužku mladých hasičů je nabízet dětem zajímavou volnočasovou aktivitu a sportovní vyžití. Převážně se věnujeme výcviku požárního sportu, který se u mladých hasičů skládá hned ze šesti zajímavých disciplín. Děti si však osvojí i základy poskytování první pomoci, požární ochranu, prevenci a další dovednosti. Týmovost, spolupráce, vzájemná pomoc a respekt. To jsou jedny ze základních hodnot, ke kterým děti v kroužku mladých hasičů vedeme.

Vychováváme si touto formou také své nástupce. Často se stane, že se děti nadchnou do hasičského povolání a po dovršení plnoletosti se stanou členy jednotky sboru dobrovolných hasičů nebo i doplní řady profesionálů. Kroužek mladých hasičů je v tomto ohledu výbornou průpravou.

Aktuální informace (5.9.2023):
Kroužek mladých hasičů ve školním roce 2023/2024 začíná v úterý 5. září 2023.

Máme nějaké úspěchy?
Ano! Naši mladí hasiči jsou často favority soutěží. Několik let v řadě jsme například reprezentovali okres Břeclav na krajské úrovni v postupových soutěžích. V našich řadách jsou dokonce členové, kteří se probojovali na mistrovství České republiky v požárním sportu! Ti nyní předávají své zkušenosti mladším kategoriím.

Kde a kdy se scházíme?
V průběhu školního roku každé úterý v 16:00. Naše schůzky trvají většinou 1,5 hodiny. V jarním a podzimním období probíhá výcvik na fotbalovém hřišti ve Tvrdonicích, v prostoru našeho zázemí. V zimním období pak chodíme do tělocvičny. Scházíme se buď v místě výcviku nebo na zbrojnici. Soutěže se konají většinou o víkendech od začátku května do konce června. Pár halových soutěží probíhá také v zimním období.

Pro koho je kroužek vhodný?
Pro všechny kluky a holky školního věku. V rámci mladých hasičů existují tři kategorie, podle kterých se také liší náročnost disciplín požárního sportu. Mladší žáci ve věku do 11 let, starší žáci do věku 15 let a dorostenecká kategorie ve věku 13 až 18.

Chci se stát členem!
Přijď za námi na jednu z našich pravidelných schůzek. Rádi tě se všemi seznámíme a hned tě zapojíme. Stačí pak jen vyplnit přihlášku. Přihlášení členové jsou v případě úrazu krytí pojistkou sdružení. Naše členství stojí pro mladé hasiče 100 Kč ročně.

Kdo se o nás stará?
Naši vedoucí mají dlouholetou zkušenost s výcvikem mladých hasičů. Někteří dokonce sami jako mladí hasiči začínali. Kroužek současně vedeme bez přestávky již po dobu dvaceti let! Současným vedoucím kroužku je Milan Balga ml., pomáhají mu Antonín Korbel a další. Jsme samozřejmě rádi, když se i rodiče zapojí do aktivit spojených s kroužkem!

Marek Gál
Poslení úprava: Marek Gál dne 05.09.2023