Zvládli jsme hned dvě soutěže

30.06.2014 781x

IMG_0546.JPGV sobotu 21. června se naše soutěžní družstvo mužů zúčastnilo hned dvou soutěží v požárním útoku. První byla soutěž uspořádaná u příležitosti 110. výročí založení SDH Křepice. Samotné klání předcházel menší kulturní program, který zahrnoval slavnostní nástup, předání vyznamenání zasloužilým členům a vystoupení dětí z mateřské a základní školy. Účastníci se poté v koloně hasičských vozidel přesunuli na hřiště, kde již byla připravena samotná soutěž. Tady na nás čekalo malé překvapení. Pořadatelé se totiž rozhodli soutěž zpestřit a do dráhy umístit překážku okno, kterým muselo proskočit celé útočné vedení. Následovala rychlá taktická porada a výsledek s časem kolem 50 sekund. Od pořadatelů jsme obdrželi pamětní list na tuto událost a odnesli si nevšední zážitek ze samotného pokusu.

Vzhledem k časovým možnostem jsme se rozhodli ještě pokračovat na soutěž v Čeložnici, která byla zařazena do seriálu Grand Prix Hodonín, kde již útok probíhal standardním způsobem. Družstvu se zde však příliš nevedlo. Jejich pokus doprovázela chyba na sání a technické potíže. Útok se tak ani nepovedlo dokončit.

Naše sestava se tento den poprvé ukázala také ve zcela nových dresech, které pro nás zakoupil pan Křenovský. Za tuto sponzorskou podporu jsme mu velmi vděční a moc děkujeme. Každá taková podpora nás vždy žene kupředu a motivuje ke zlepšení svých výkonů. V nových barvách budeme moct důstojně reprezentovat náš sbor a obec na soutěžním poli požárního sportu.

Marek Gál