Krajské soutěž v požárním sportu

30.06.2014 648x

10350638_10203309982103212_4741450159551788786_n.jpgSobota 14. června patřila krajskému kolu v požárním sportu, které letos organizačně připadlo okresu Břeclav. Klání se uskutečnilo na městském stadionu v Hustopečích, kde své síly změřily nejlepší týmy jednotlivých okresů na území jihomoravského kraje. Okres Břeclav reprezentovali v kategorii žen SDH Poštorná, za muže pak právě SDH Tvrdonice. Sestava však nebyla složena čistě z členů našeho sboru. Obsahovala také členy SDH Milovice, Drnholec a především Kobylí, kteří vypomohli a vynaložili maximální úsilí v náročných disciplínách běhu na 100m překážek, štafetě 4x100m a požárním útoku.

Okresní reprezentaci se však nevedlo zcela dle představ. První kolo požárního útoku nepřineslo vůbec dobrý výsledek a bohužel druhý, velmi slušně rozběhnutý, zhatila technická závada, při které došlo k utržení spojky na rozdělovači. Následovala další, velmi náročná disciplína, běh na 100m překážek, která spojuje rychlost a technickou náročnost požárního sportu. Vzhledem k tréninkovým možnostem v našem okrese jsme nepředpokládali výrazný zásah do výsledků, což se také potvrdilo. Závěrem naše sestava absolvovala štafetu 4x100m. I v této rovněž velmi náročné a málo známé disciplíně se bohužel projevila nezkušenost některých členů. V silné konkurenci se nám tedy ani zde nepovedlo prosadit.

Sestava tak celkově obsadila poslední 7. místo. Věřím však, že soutěž byla pro některé velmi zajímavou zkušeností a také motivací pro další zájem o netradiční, ale krásné disciplíny, jako je běh na 100m překážek či štafeta 4x100m.

Závěrem chci za SDH Tvrdonice poděkovat všem účastníkům z okresu Břeclav za jejich píli při přípravě, odvedené výkony a především pak SDH Kobylí, které vypomohlo technicky zajistit skupinu v disciplíně požárního útoku.

Marek Gál