Soutěž v Bořeticích a Slovácký džbánek

23.09.2013 851x

P1040251.JPG7.9.2013 jsme vyjeli na poslední závody Břeclavské hasičské ligy a to do Bořetic. Všichni jsme se moc těšili, že letos prakticky naposled předvedeme, co umíme a také, že dostaneme poslední možnost jak vylepšit své letošní výkony. Každoročně velmi oblíbené závody se kryly s posledními závody GPHO což má zřejmě i za následek to, že se zde sešla jenom hrstka týmů oproti minulým ročníkům. Sjelo se sem tedy 10 mužských týmů a 3 ženské týmy, kdy po dokončení útoků proběhla ještě soutěž v kategorii XXL. První na řadu přišli tedy muži B, kteří měli v prvním útoku smůlu a kvůli prasklému céčku nedokončili , náladu si ovšem zlepšili druhým pokusem při kterém zaběhli    čas 20:01s jenž jim stačil na 8.místo. Poté přišli na řadu muži A, kterým se povedlo zaběhnout dva více méně vyrovnané útoky a tak s časem 19:01s obsadili 5.místo. Po mužských týmech přišly na řadu konečně naše ženy. Děvčata zaběhla dva velmi slušné útoky, ve kterých ovšem nechyběly nějaké menši chybičky, a tak si s časem 20:44s doběhly pro 2.místo, kdy je od prvního místa dělilo pouhých 7 setin sekundy.

Tímto závodem jsme zakončili sezónu 2O13. Celkové pořadí Břeclavské hasičské ligy nám ovšem není ještě známo, protože neznáme posun bodů po této poslední soutěži.

Naše mužské týmy se utkaly ještě na soutěži o Slovácký džbánek,což je soutěž, kde běhají nejlepší týmy z Břeclavské hasičské ligy, Grand Prix Hodonín a z Hradišťska, který se letos konal 22.září na Salaši. Muži A měli zde smůlu a nepodařilo se jim tak dokončit útok, za to muži B doběhli s časem    19:49s (LP 19:38s) na 8.místě.

Lucie Stiburková