Sezóna začala i soutěžnímu družstvu

07.06.2010 1169x

217.jpgNa první soutěž v požárním útoku letošního roku jsme 15. května již tradičně zavítali na druhý konec břeclavského okresu do drnholeckého sportovního areálu Starátko. Tato soutěž ještě nebyla zařazena do letošního seriálu Břeclavské hasičské ligy, ve kterém bude naše družstvo opět bojovat o cenné příčky a body. Ta odstartuje s drobným opožděním až v červnu. Nabídla se nám tak možnost prověřit svou formu a taky „zaškolit“ dalšího nového člena.

Hned první pokus jsme rozběhli velice slušně. Vše ze začátku klaplo jak mělo. Problém nastal až při nástřiku jednoho z proudařů, když jej voda zastavila poměrně daleko před čarou nástřiku. Tato chyba spolu se silnějším větrem, který znemožnil rychlé sražení terče, nás stála skutečně velice pěkný čas. Jen pro srovnání, druhý proudař sestřelil terč v čase pod 20 sekund. Druhým pokusem se nám již bohužel čas z prvního pokusu nepovedlo vylepšit. Zaváhání u základny a na hadicích B nás tak zcela jistě stálo pohárové umístnění. V celkovém vyhodnocení jsme tak obsadili až konečnou 7. příčku.

Musíme přiznat, že soutěž nám nevyšla úplně podle našich představ. Neúspěch částečně způsobila nemožnost řádného tréninku z důvodu nutné opravy soutěžní stříkačky. Příprava tak probíhala s podstatně slabším běžným agregátem PPS-12. Stříkačku jsme navíc ještě neměli k dispozici ani na tuto soutěž. Na zaběhnutí dvou našich pokusů jsme tak požádali družstvo z Poštorné o zapůjčení mašiny za což jim samozřejmě moc děkujeme.