Noční soutěž ve Velkých Pavlovicích

30.07.2009 1105x

168.jpgSobotní noc dne 19. července patřila ve Velkých Pavlovicích jen hasičům a všem příznivcům požárního sportu. Konalo se zde v pořadí již 6. kolo letošního ročníku Břeclavské hasičské ligy. Tato soutěž se stala vůbec první v historii BHL, která proběhla v noci za umělého osvětlení, přičemž aby se soutěž zbytečně neprotahovala přesouváním terčů pro ženské dráhy, běhala i tato kategorie celou trať na 3B hadice.

Naše družstvo zde však po celou dobu klání doprovázela smůla, tentokrát snad ještě větší než kdy jindy. Vše začalo už když se těsně před prvním pokusem objevila závada na naší požární stříkačce. Na poslední chvíli se nám povedlo zapůjčit druhý stroj od SDH Kobylí, za což jim ještě jednou děkujeme. I tak dopadl tento pokus nezdarem po problému na sacím vedení. Přesto jsme do druhých pokusů šli s elánem a nadějí na lepší umístnění. Vcelku dobře rozběhnutý pokus však již tradičně zhatila technická závada na časomíře. Vypadnuté čidlo nám zajistilo opakovaný start na samotný závěr soutěže. Velká zima a únava však vzala za své a i tento pokus skončil nezdarem. Naše družstvo si tak ze soutěže odváželo poslední příčku a nulové bodové hodnocení do ligy.

Před námi jsou však ještě 4. ligová kola, ve kterých se může stát skutečně ledaco. Po tomto nezdaru rozhodně nic nevzdáváme a pokusíme se o co nejlepší celkové umístnění. Dalším ligovým kolem, kde bude bojovat i naše družstvo se 25. července stane soutěž v Kobylí.