Záchrana osob - Tvrdonice

07.03.2021 72x

11_Ilustracni_foto_web.jpgNedělní večer nám narušil výjezd opět s cílem záchrany osoby na rybníku. Tentokrát se ovšem nejednalo o prověřovací cvičení. Podle prvnotních informací jsme zjistili, že se jedná pouze o hledání pohřešovaného majitele kola a dokladů, které na lavičce u rybníku nalezl člen naší jednotky. Vyjeli jsme s vozidly CAS 20 v počtu (1+5) a DA s přívěsem v počtu (1+5). Po domluvě s PČR bylo rozhodnuto o nasazení člunu a vyhledávání pomocí trhacího háku v oblasti, které označil psovod Policie ČR, následně se do hledání v druhé části rybníka zapojilo i družstvo ze stanice Břeclav. Naše hledání bylo neúspěšné, tudíž bylo ze stany policie rozhodnuto o nasazení potápěčů. Potápěči osobu vyhledávali za pomocí sonaru, který byl úspěšný až na druhém vytipovaném místě. Následně jsme asistovali PČR s osvětlením místa zásahu při vyšetřování až do pozdních večerních hodin.

Nedělní zásah neměl žádnou spojitost se sobotním cvičením. Využitá OZNAČENÁ díra v ledu na cvičení byla ve vzdálenosti 50 metrů od místa nálezu utonulé osoby. Pokud se osoba propadne pod led, její vzdálenost bude maximálně do 5-ti metrů od místa propadu na stojaté    vodě. Jednotka hasičů z Tvrdonic nebere za tuhle tragickou událost žádnou zodpovědnost.

Velitel JSDHo Tvrdonice
Zdeněk Salajka

Zdeněk Salajka
Obec Tvrdonice
Upřesnění místa Rybník v areálu TNS
Datum zásahu 2021-02-21
Čas vyhlášení 18:11
Doba zásahu 7
Velitel Salajka Zdeněk
Činnost Pátrání s pomocí člunu a osvětlení místa zásahu
Vzdálenost 1
Ostatní jednotky HZS Břeclav, PČR, Potápěčská služba PČR
Stupeň poplachu I. stupeň - nízký
Zasahující Tuček Aleš, Salajka Zdeněk, Salajka Radek, Kotlařík Tomáš, Korbel Marek, Janulík Přemysl, Hunkař Marek, Gál Zbyněk, Gál Josef, Baránek Petr, Balga Milan st., Bajger Matěj
Řidič(i) Kotlařík Tomáš, Baránek Petr
Technika Ford Transit DA, Tatra T-815 CAS 20
Aktuality
Žádné aktuality
Sponzoři
baner_maska.jpg
FRUJO-POLAKas.jpg
PodluziRiders.jpeg
baner_potisk.jpg
17506437_1239396889514159_2007724481_n.jpg
jerela.jpg
baner_hss.jpg
baner_bppo.jpg
baner_nespor.jpg
Přihlášení
SDH Tvrdonice 2021
dnes: 2 | celkem: 291352