Náročný zásah v Lanžhotě

24.10.2010 877x

228.jpgJen několik hodin po podvečerním požáru vrby u rybníka, přerušil klid sobotní noci zvuk sirény. Krátce před půl druhou jsme byli povoláni do Lanžhota. Situace byla komplikována i tím, že většina členů zásahové jednotky se v té době účastnila slavnostního vyhlášení výsledků Břeclavské hasičské ligy v Poštorné. Proto jsme k požáru vyjížděli jen s vozidlem Tatra 148 CAS-32 v počtu 1+2.

Po příjezdu do Lanžhota to zpočátku vypadalo na další hloupý vtip, v podobě planého poplachu, kterých jsem už v letošním roce několik zažili.    Volající nedokázala přesně popsat místo události. Krajského operačního středisko nás směrovalo k hranicím se Slovenskem. Tam ale profesionální jednotka z Břeclavi po provedení průzkumu nic neobjevila. Všechny povolané jednotky HZS    Břeclav, JSDH Lanžhot, Tvrdonice a Týnec byly proto soustředěny u hasičské zbrojnice v Lanžhotě. Krátce na to se podařilo upřesnit místo události.

To jsme ještě netušili co nás čeká. Přístupová cesta byla úzká, technika při vyhýbaní přečnívajícím větvím zapadala do bláta a okolní křovinatý porost zanechal viditelné šrámy na hasičských vozidlech.    Po příjezdu na místo již    byla celá chata v plamenech, navíc nám bylo oznámeno, že v objektu se pravděpodobně nachází osoba.

Oficiální tiskovou zprávu k této události najdete na webových stránkách HZS Jihomoravského kraje: www.firebrno.cz/pri-pozaru-chaty-uhorel-muz

Zpět na základnu jsme se vrátili asi v půl páté ráno. Na místě byly ponechány jednotky HZS Břeclav a JSDH Lanžhot, které pokrčovaly k rozebírání zbylé konstrukce chaty.

Obec Lanžhot
Upřesnění místa Lanžhot (není upřesněno)
Datum zásahu 2010-10-24
Čas vyhlášení 1:27 hod.