Soutěž mladých hasičů ve Tvrdonicích

09.05.2012 1028x

304.jpgV sobotu 5. května jsme uspořádali další ročník soutěže mladých hasičů. Soutěžící tak měli po dlouhém období zimní přípravy první příležitost ověřit si své dovednosti před blížícím se vyhodnocením hry Plamen.

Soutěžilo se již tradičně ve dvou disciplínách a to ve štafetě 4 x 60m a v požárním útoku. Na slavnostním nástupu přivítal soutěžící starosta obce pan Zdeněk Tesařík a zástupce ředitelky školy pan Mgr. Rudolf Jílek.

Soutěže se zúčastnilo 11 družstev mladších žáků a 7 družstev zařazených v kategorii starších. I přes technické problémy s časomírou, která nám vypověděla poslušnost při požárním útoku, soutěž probíhala celkem hladce a kolem 16 hodiny již mohly být vyhlášeny výsledky.

Domácí ukázali, že přes zimu nezaháleli. Po dobrém výkonu zvítězili v obou kategoriích a v kategorii mladších žáků obsadilo družstvo B velmi pěkné 4. místo.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům SDH Tvrdonice, kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže, vedení Základní školy Tvrdonice za pronájem sportovního areálu a SDH Hrušky za poskytnutí cisterny.