Mladí hasiči – úspěšný vstup do sezóny

25.05.2010 1160x

215.jpgPoctivá zimní příprava, pravidelné tréninky a neuvěřitelná píle našich nejmladších členů. To vše vyvrcholilo na domácí půdě v sobotu 8. května soutěží ve štafetě 4x60m a požárním útoku. Své síly na oválu místního školního hřiště změřilo celkem 5 družstev v obou kategoriích. Náš sbor měl jedno zastoupení mezi žáky staršími a díky stále se rozrůstajícímu členství bojovala o cenné kovy dokonce 2 družstva kategorie mladších. Již po skončení rozběhů štafet prokázal náš oddíl neuvěřitelnou dovednost, když mladší žáci ukořistili průběžnou první a třetí příčku. Pozadu nezůstalo ani družstvo starších, které se drželo hned na místě druhém za hasiči z Kobylí.

Druhá disciplína, požární útok, už jen naši suverenitu potvrdila. Nejrychlejšího času mezi žáky mladšími opět dosáhlo družstvo Tvrdonice A, které tím získalo i celkové prvenství. Naše „béčko“ si svou průběžnou třetí pozici útokem vylepšilo a vybojovalo tak konečně stříbro. Bronz si domů odvezlo družstvo ze Starovic. Mezi žáky staršími potvrdili svou zkušenost celkovým prvenstvím hasiči z Kobylí. Naši starší žáci se však udrželi hned za nimi a tak stříbro i z této kategorie zůstalo doma. Z třetího místa se pak mohli radovat hasiči z Velkých Bílovic.

Úplně bez potíží jsme se však letos neobešli. Všem nejspíš zatrnulo, když došlo k nepěknému zranění jednoho z přihlížejících dětí. Doufáme, že vše bude v pořádku a společně přejeme brzké uzdravení.

Soutěži však jinak přálo počasí a i přes relativně malou účast v porovnání s předchozími ročníky považujeme letošní klání za celkově vydařené. Vše navíc umocnila výsledková listina na níž figurovali naši mladá hasiči.

Děkujeme všem za účast a za rok na dalším ročníku nashledanou!