Mladí hasiči slaví na úvod dvě prvenství

25.09.2009 1133x

178.jpgPo dvouměsíční prázdninové pauze byl v úterý 1. září obnoven i kroužek mladých hasičů, jež v loňském školním roce dosáhl nejednoho významného úspěchu. První schůzku na úvod školního roku strávili děti v zasedací místnosti sboru, kde s papírem a pastelkami v ruce zavzpomínaly na své zážitky z prázdnin. Následující trénink se však již nesl ve znamení urputné přípravy na následující soutěž, jež se uskutečnila v sobotu 12. září v Novosedlích. Tato soutěž byla z důvodu špatného počasí přesunuta z původního termínu na začátek září. Pro děti však změna znamenala pěkný úvod do nové sezóny.

Mladí hasiči se zde utkali v „královské“ disciplíně požárního sportu, v požárním útoku, jenž se během posledního roku ukázal jako velmi silná stránka naší mládeže. I když se náš oddíl celé dva měsíce nescházel a za sebou měl pouze jediný výcvik, ukázaly obě naše kategorie co v nich je a domů spolu s velmi dobru náladou odvážely i dva cenné kousky pohárů za první příčky. Naši mladí hasiči tak velkolepě vkročili do dalšího, snad neméně úspěšného školního roku.

Poslední soutěží v letošním roce se 17. října v Kobylí stane podzimní kolo hry PLAMEN, kde náš kroužek projde zkouškou v branném závodě a štafetě požárních dvojic.

Chceme upozornit, že současná doba je nejvhodnější pro nábor nových zájemců o tento netradiční avšak velice atraktivní sport. Po dobu následné zimní přípravy získají nováčci základní dovednosti a tím i předpoklady k zařazení do jarní soutěžní činnosti. Již nyní jsme zaznamenali rozšíření našich řad a rádi přivítáme i další zájemce o tuto aktivitu. Kroužek dětem nabízí nejen nádherné sportovní zážitky a různé akce, ale i praktickou průpravu do života. Děti získají například dovednosti základní zdravovědy, orientace v terénu, ale především si vyzkouší týmovou spolupráci, která je nejspíš hlavní doménou hasičů. Členství u dobrovolného hasičského sboru znamená i dobrý předpoklad k vykonávání skutečné budoucí práci hasiče ať už u dobrovolných nebo profesionálních jednotek. Kroužek je vhodný pro děti navštěvující všechny ročníky základní školy. Ty jsou podle věku rozděleni do kategorií mladších a starších žáků. Děti se nyní schází každé úterý v 16:00 u hasičské zbrojnice. Výcviky trvající jednu a půl hodiny pak probíhají v areálu místní základní školy nebo přímo na hasičské zbrojnici. Po dobu zimní přípravy zase v sále místní tělocvičny. Pro bližší informace o kroužku mladých hasičů můžete psát na e-mailovou adresu info@sdhtvrdonice.cz nebo v rámci výcviku osobně, každé úterý v 16:00 na hasičské zbrojnici.