Vyhlášení Břeclavské hasičské ligy 2009

13.12.2009 1074x

185.jpgAni letošní závěr seriálu Břeclavské hasičské ligy se nemohl obejít bez slavnostního předání cen týmům, jež vynaložily veškeré své úsilí k co možná nejlepším výsledkům. Organizátorskou štafetu vyhodnocení letos v sobotu 21. listopadu převzal sbor dobrovolných hasičů Bořetice, který pro své kolegy a dobré známé ze soutěžního pole uspořádal na ukončení již 4. ročníku ligy skutečně zajímavý večer plný zábavy. Hned na úvod proběhlo samotné očekávané a plně zasloužené ocenění všech výkonů obou kategorií. Letošní série deseti soutěží přinesla velkou spoustu zajímavých momentů, jež zdramatizovaly a tím zatraktivnily celý průběh ročníku.

Kvalita uspořádaných soutěží v poslední době rychle roste čím se adekvátně zlepšují i dosažené časy všech týmů. Na soutěži v Kobylí jsme například byli dokonce svědky překonání rekordu BHL, který tak nyní drží družstvo z Poštorné v čase 17:32! Ani zdaleka však nešlo o jediný takto špičkový výkon. Časy pohybující se hluboko pod 20 vteřin se pomalu ale jistě začínají stávat jakýmsi standardem. Břeclavská hasičská liga tak kvalitou zcela jistě dohonila a možná i předčila velkou spoustu jiných, po celé republice rozesetých hasičských seriálů.

Boj o prvenství letos v mužské kategorii sváděli především dva soupeři. Obhájce loňského titulu Pasohlávky a Poštorná. O konečném výsledku nakonec definitivně rozhodla až poslední soutěž, kde prvenství potvrdila soutěžní sestava z Pasohlávek. Třetí místo s jistotou obsadilo družstvo z Kobylí. O další příčky se však sváděl poměrně těsný souboj. Naše začínající sestava mezi nimi nakonec ukořistila velice slušnou 6. příčku. Jak se naší sedmičce vedlo na jednotlivých soutěžích se dočtete v článcích tohoto webu.

U žen se rozhodovalo především mezi Poštornou a Lanžhotem. Putovní pohár nakonec připadl ženám z Poštorné. Stříbro tak patřilo Lanžhotu a druhý bronz si domů odváželo Kobylí.

Ač již bylo dobojováno a všechny ceny rozdány, čekala pro zpestření na zúčastněné vyhlášení ještě jedna netradiční soutěž. Z každého týmu byli vybráni tři jedinci, z nichž dva dostali za úkol jednou rukou obléct třetího do kompletního zásahového obleku. Ten musel v „plné polní“ ještě vypít celý půllitr piva a po nádechu z balónku s heliem se „odhlásit“ na KOPIS. Náš výběr nakonec jen těsně neprošel v semifinále. Slavnostní večer tím však nekončil. S dobrou partou a známými jsme sál společně velmi neradi opouštěli až v pozdních nočních hodinách.

Nyní všechna družstva čeká dlouhá zimní příprava, až do doby, kdy rtuť teploměru zase stoupne nad přijatelnou hranici. Odstartuje tím další série soutěží a všichni budou opětovně moci potkat své rivaly a změřit tak mezi sebou síly a dovednosti.