Okresní kolo v požárním sportu

21.07.2009 1129x

165.jpgV sobotu 4. července se na Drnholeckém hřišti Starátko uskutečnilo dlouho očekávané postupové kolo v požárním sportu, na které se naše družstvo již od zimy pečlivě připravovalo. Boje o postup byly již od začátku velmi vyrovnané. Tomu nasvědčovala již první disciplína, štafeta 4x100m, když se všechny dosažené časy vlezly do jediné vteřiny. Naše čtverka však předvedla ze všech týmů pokus nejrychlejší a zařídila si tak dobré ambice na celkové prvenství. Nyní našemu družstvu stačilo zvítězit v disciplíně požárního útoku a postup by byl náš. To se ovšem nestalo. Družstvo z Kobylí dosáhlo času o necelých 30 setin lepší čímž se celý průběh soutěže opět zdramatizoval. V této disciplíně se navíc z bojů svým neplatným pokusem vyřadilo družstvo z Pasohlávek. Mezi námi a Kobylím tak rozhodovala poslední disciplína a sice běhy na 100m překážek. Nejspíš nezkušenost některých členů však byla rozhodujícím faktorem celkového výsledku soutěže. Naše družstvo tak velmi těsně obsadilo konečnou 2. příčku.

Tato vyrovnaná soutěž se stala jakousi zkouškou do budoucna a ukázala, že dobré výsledky můžeme skutečně očekávat. Ještě aby ne, když většinu soutěžního družstva nyní tvoří ostřílená generace dříve prosperujícího kroužku mladých hasičů.

Vítězným a zároveň postupujícím týmem se letos již po šesté v řadě stalo družstvo z Kobylí, které bude náš okres reprezentovat na krajském kole v požárním sportu uspořádaném na půdě našeho okresního města, konkrétně na tartanovém ovále stadionu TJ LOKOMOTIVA Břeclav. Termín klání, o kterém Vás zcela jistě budeme informovat, je pevně stanoven na sobotu 15. srpna.