Taktické cvičení – FOSFA 2011

07.06.2011 2566x

258.jpgVe středu 1.6.2011 v dopoledních hodinách se rozezněl zvuk sirény, jednotka byla povolána k požáru v areálu FOSFA na ulici Hraniční v Břeclavi- Poštorné. Jednalo se o taktické cvičení IZS - zdolání následků úniku a požáru fosforu. KOPIS vyhlásil druhý a následně třetí stupeň poplachu. Jednotka vyjela s vozidlem T- 815 CAS 20 (1+5). Po přijetí na místo byla jednotka poslána k zadní bráně areálu. Velitel úseku dal pokyn, aby všichni hasiči NDT byli nachystáni v dýchací technice. Dva hasiči z jednotky JSDH Tvrdonice vytvořili jedno vedení C z nástěnného hydrantu a pomocí    proudu ochlazovali nádrže s fosforem. Ostatní hasiči z jednotky JSDH Tvrdonice čekali s dýchací technikou na jejich vystřídaní. Po rozkazu velitele úseku byli hasiči na proudech vystřídáni. Z naší jednotky zasahovali čtyři hasiči v dýchací technice. Cílem cvičení bylo prověřit akceschopnost jednotek požární ochrany a složek integrovaného záchranného systému, dojezdové časy, úroveň řízení i koordinaci zásahu při vzniku mimořádné události. Cvičení současně prakticky prověřilo vnější a vnitřní havarijní plány a.s.Fosfa a funkce koncových prvků varování města Břeclavi. Při vyhodnocení cvičení konstatoval hejtman JMK JUDr. Michal Hašek, že více než 250 cvičících prokázalo dobrou připravenost ke zvládnutí mimořádné události. Po cvičení dostaly zasahující jednotky IZS poděkování od hejtmana JMK JUDr. Milana Haška. Po třech hodinách cvičení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Obec Břeclav - Poštorná
Upřesnění místa ulice Hraniční 268/120 , Areál firmy FOSFA
Datum zásahu 2011-06-01
Čas vyhlášení 9:59 hod.