Požár výškové budovy – taktické cvičení

06.05.2011 1158x

251.jpgV úterý v dopoledních hodinách se znovu rozezněl zvuk sirény. Jednotka měla nahlášeno požár výškové budovy v Kosticích na ulici Nová. Mělo se jednat o požár v domově pro seniory. Jednotka vyjela s vozem T – 815 CAS 20 (1+4) a Fordem Transit DA (1+2). Bylo oznámeno, že se v budově nacházejí osoby, proto po cestě k zásahu se jednotka strojila do dýchací techniky. Na místo se naše jednotka dostavila společně z jednotkou JSDH Kostice jako první. Po příjezdu na místo bylo oznámeno, že v budově se nachází 5 osob. Hned za námi se dostavila jednotka HZS Břeclav. Jednotky prováděly průzkum a ve 3. nadzemním podlaží byly nalezeny hledané osoby.

Velitel profesionálních hasičů z HZS Břeclav dal pokyn k vytvoření dvou vedení „C“ a doplnění CAS z HZS Břeclav, zároveň nechal přichystat výškovou techniku k oknu 3. podlaží budovy. Naše jednotka zasahovala v budově v dýchací technice ve tříčlenné skupině u druhého útočného proudu.

Velitel zásahu dal dále pokyn k vyhlášení částečně druhého stupně poplachu, což se týkalo jednotek JSDH Týnec a JSDH Hrušky. Po vytvoření vedení a doplňování vody do cisteren byl zásah ukončen.

Jednalo se o taktické cvičení, které mělo prověřit připravenost jednotek JSDH a HZS. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Obec Kostice
Upřesnění místa Nová 141/4
Datum zásahu 2011-05-03
Čas vyhlášení 10:03 hod.