Viděli jsme naše nové auto

07.08.2009 1215x

171.jpgV pátek 31. července jsme zavítali do výrobních prostor firmy Hasičská technika Havlíčkův Brod, které byla svěřena přestavba našeho nového zásahového vozu typu DA Ford Transit, jehož nákup byl schválen v březnu letošního roku. Přestavba vozidla je zatím v počáteční fázi, přičemž došlo jen k úpravě vzhledu karoserie na skutečný hasičský vůz. I když se již rozhodně máme čím pochlubit, rozhodli jsme se pořízené fotografie zatím nezveřejňovat a výsledkem překvapit. Snad jen můžeme informovat o samotném podvozku, který je základem našeho nového vozu. Jedná se o 9 místnou dodávku Ford Transit kombi v provedení Trend s motorem Duratorq 2.4 TDCI o celkovém výkonu 103kW. Vozidlo bude vybavena skutečně bohatým příslušenstvím, které zcela jistě urychlí naši akceschopnost. Bude to především naše stávající technika, kterou jsme doposud ve voze Avia musely vždy před odjezdem k události naskládat do prostoru pro osádku, ale i nové přírůstky jako nezbytné elektrické kalové čerpadlo, sada zásahových hadic nebo další dva kousky dýchací techniky.

Naši současnou techniku budeme muset ještě do Havlíčkova Brodu odvést, aby bylo možné vyrobit držáky a materiálu přiřadit v zástavbě své místo. Již nyní jsme však provedli demontáž radiostanice z našeho současného vozu a předali ji technikům zabývajících se přestavbou našeho nového automobilu. Tímto taky upozorňujeme členy naší zásahové jednotky, aby se marně nepokoušeli z vozidla Avia prostřednictvím vysílačky spojit s Krajským operačním a informačním střediskem v Brně. Dočasně bude jako nouzové řešení vedle trčících drátků zbylých po radiostanici umístněno telefonní číslo na pracovníka KOPIS.

Termín předání dokončeného vozidla je stanoven na konec měsíce září. K této příležitosti plánuje náš sbor kulturní akci o níž Vás ještě zcela jistě budeme informovat.